14 مرداد 1394 - 20:01
7 نکته کوچک درباره سفر که بهتر است به خاطر بسپارید!

7 نکته کوچک درباره سفر که بهتر است به خاطر بسپارید!

7 نکته کوچک درباره سفر که بهتر است به خاطر بسپارید!

هر چه به فصل تابستان نزدیکتر می شویم، علاقه مردم برای رفتن به سفر و گشت گذار با خانواده و دوستان بیشتر می شود. اکنون زمان مناسبی است که گوشه چشمی به عملکرد خود در سفرهای قبلی داشته باشیم و همچنین از تجربیات دیگران استفاده کنیم تا سفری با حداکثر کیفیت داشته باشیم.
ما 7 مورد از تجربیات خود از تورهای مسافرتی که برگزار کرده ایم را با شما به اشتراک می گذاریم به امید اینکه در سفرهای آتی شما مفید واقع شود:

7- در تورهای گروهی بیشتر شرکت کنید و از راهنمایان محلی استفاده کنید.
مشاهده یک بنای تاریخی و یا مطالعه در کتاب درباره آن هیچگاه قابل مقایسه با استفاده از توضیحات یک تور لیدر نیست. توضیحاتی که توسط راهنمایان به شما داده می شود، فرصتی است که اطلاعات دقیقی درباره یک واقعه یا بنای تاریخی، یک منطقه از شهر و ... بدست آورید.
ممکن است استفاده از بعضی راهنمایان برای شما هزینه اضافه ای در بر داشته باشد، اما مطمئن باشید به توضیحاتی که از آنها دریافت می کنید می ارزد.

6- ارزانترین، همیشه بهترین نیست.
حتما برای شما هم پیش آمده که یک تور مسافرتی با قیمت ارزانتر خریداری نمایید و بعد از خرید خود پشیمان شوید. ارزانتر بودن الزاما به معنی برد شما در خرید نیست. یک تاخیر چند ساعته در فرودگاه برای پرواز، یک محل اقامتی نامناسب، معطل شدن در فرودگاه به انتظار سرویس ایاب و ذهاب به هتل، حداقل یک روز از مسافرت چند روزه شما را خراب می کند.
لذا بهتر است قبل از خرید تور مسافرتی علاوه بر قیمت از مواردی دیگری مطمئن شوید: اعتبار آژانس مسافرتی، تجربه افرادی که قبلا از آن تور استفاده کرده اند، بررسی هتل محل اقامت و ...

5- اگر چیزی را دوست داشتید، آن را بخرید.
آیا شما از یک پیراهن یا یک جفت کفش خوشتان آمده اما برای اینکه قیمت مناسبتری پیدا کنید، به گشتن در بازارها ادامه می دهید؟ احتمالا به خواسته خود نمی رسید. و برای یافتن احتمالی یک کالا با قیمت بهتر باید مدت زمان زیادی از وقت خود و همراهانتان را صرف کنید، شاید روز دیگری هم به آن بازار بروید و حداقل زمان را در مسافرت از دست می دهید! (البته هزینه های احتمالی تاکسی را هم به آن اضافه کنید). اگر کالای مناسبی برای خرید پیدا کرده اید و می خواهید به دنبال همان کالا با قیمت ارزانتر بگردید، زمان مسافرت خود را تلف نکنید و همان را بخرید.

4- مکانهای کمتر شناخته شده را از دست ندهید.
گاهی مواقع ما آنقدر بر روی مناطق توریستی و شناخته شده تمرکز می کنیم که شانس بازدید از مناطق با معروفیت کمتر را از دست می دهیم. به نظر ما سعی کنید گاهی از مناطقی که چندان شناخته شده نیستند هم بازدید کنید و مطمئن باشید که تجربیات جالبی را برای شما به همراه خواهد داشت.

3- یک دفتر خاطرات داشته باشید.
البته منظور ما الزاما دفتر خاطرات به شیوه سنتی آن نیست و یک فتو بلاگ هم می تواند مفید باشد. حتما حس لذت بخش غوطه ور شدن در خاطرات خوش قدیمی را تجربه کرده اید. ما همیشه، همه چیز را به خاطر نمی آوریم. بازگشت به خاطرات  پس از مدتی می تواند بسیار لذت بخش باشد.

2- حداقل یک کار غیر معمول انجام دهید که کعمولا انجام نمی دهید.
افراد مختلف به دلائل و خواسته های متفاوتی مسافرت می کنند. برای ریلکس کردن، جهت خرید، جهت بازدید از مناطق تاریخی و ...
چرا برای یکبار هم که شده کفش سفر خود را تغییر نمیدهید و یک چیز نو را امتحان نمی کنید؟ مثلا بازدید از یخچالهای طبیعی در جزایر، پرش با کایت و یا برپایی کمپ در صحرا؟ ایده های بدی به نظر نمی رسند، این طور نیست؟

با پیشداوری و انتظارات نابجا به سفر نروید.
این مهمترین تجربه ماست! همه ما با بررسی و تحقیق اقدام به خرید تور مسافرتی می کنیم. بررسی ما، میزان بودجه ای که برای سفر کنار گذاشته ایم و البته متعهد بودن آژانس مسافرتی در مسافرت ما تاثیر گذار است.
یکی از مهمترین مواردی که باعث می شود سفر خوب و خاطره انگیزی داشته باشیم، اینست که به دام پیشداوری و یا انتظارات نابجا از سفر نیفتیم. انتظارات نابجا و پیشداوری باعث می شود از سفر خود لذت نبریم و احساسات منفی بر ما غلبه کند. پس، از مسافرت خود لذت ببرید.

 

آیا شما هم نکات یا تجربیاتی درباره سفر دارید؟ به ما کمک کنید تا از سفر خود لذت بیشتری ببریم و آنها را با ما به اشتراک بگذارید.

 

commentSend


نظرات کاربران
نظری برای این مطلب ارسال نشده است.